Завідувач хірургічним відділенням
Опаленко Ігор Іванович – лікар-хірург другої категорії, стаж роботи 26 років
Хірургічне відділення з ліжками травматологічного профілю надає цілодобову медичну допомогу мешканцям міста та Петропалівського району.
У відділенні проведено сучасний ремонт відділення та операційного блоку за кошти місцевого бюджету та за благодійні кошти компанії «ДТЕК», Народного депутата України Артура Володимировича Мартовицького згідно санітарно-гігієничних вимог, палати обладнані функціональними ліжками:
Відділення має сучасне обладнання та інструментарій:
- Апарат Патона, для зварки м’яких тканин, що значно прискорює хід операції та зменшує післяопераційні ускладнення.
- Апарат для вакуум терапії ран, що прискорює загоювання інфікованих, гнійних ран.
- Електрокоагулятор для зупинки кровотеч.
- Інструментарій для проведення гмерроідектомій.
- Інструментарій для видалення варикозно розширених вен.
- Інструментарій та обладнання для проведення метало остеосинтезу зломів кісток ( пластини LSP, апарат позавогнищевої фіксації кісток, апарат Ілізарова)
ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ ВІДДІЛЕННЯ
1. Надання кваліфікаційної діагностичної та лікувальної планової та ургентної
2. допомоги хворим з хірургічними та травматологічними захворюваннями.
3. Впровадження в практику нових методів діагностики та лікування. Впровадження в роботу відділення протоколів діагностики та надання медичної допомоги хворим з неврологічними захворюваннями.
4. Підвищення рівня теоретичних знань, навчання медичного персоналу питанням практичних навиків, необхідних при проведенні лікування хворих.
5. Відбір хворих на госпіталізацію в хірургічне відділення здійснюється завідуючим відділенням або ургентним лікарем – хірургом, також травматологом.
6. До хірургічного відділення підлягають госпіталізації хворі на гостре та загострення хронічних захворювань хірургічної та травматологічної патології, частково – хворі з ЗЧМТ, ВЧМТ (якщо не потребується негайна нейрохірургічна допомога).
7. Здійснює взаємозв’язок та послідовність роботи з іншими відділеннями, передачу хворих на дільниці терапевтичного профілю сімейним лікарям ЦПМСД.
8. Лікарський персонал відділення консультує лікарів інших відділень по питаннях захворювання хірургічної та травматологічної патології.
ПОРЯДОК ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ
1. За направленням лікаря – хірурга поліклініки (ургентно або планово).
2. За самозверненням до приймального відділення після огляду лікаря – хірурга у приймальному відділенні (в будній день – завідувача хірургічним відділенням, у вихідні, святкові дні та неробочий час – ургентного хірурга).
3. За переводом із суміжного відділення за узгодженням з завідувачем хірургічним відділенням
4. За направленням сімейного лікаря з дільниці ургентно після огляду лікаря – хірурга у приймальному відділенні (в будній день – завідувача хірургічним відділенням, у вихідні, святкові дні та неробочий час – ургентного хірурга).
5. За направленням швидкої допомоги після огляду у приймальному відділенні після огляду лікаря – хірурга у приймальному відділенні (в будній день – завідувача хірургічним відділенням, у вихідні, святкові дні та неробочий час – ургентного хірурга).
6. По переводу хворого з ЛПЗ III рівня – з хірургічного або травматологічного відділення в ОКЛМ.
7. Всім хірургічним хворим, які поступають за екстреними показниками в приймальне відділення, проводиться обстеження:
аналіз крові загальний, цукор крові, ЕКГ, аналіз сечі загальний;
огляд терапевта, невропатолога, ендокрінолога, психіатра, нарколога, окуліста і реаніматолога за необхідністью.
8. Хворі з порушенням свідомості (оглушення, сопор, кома І-ІІ або III ст.), оглядаються реаніматологом, після чого у супроводі мед.персоналу приймального відділення (або відділення, з якого переводиться пацієнт) хворого транспортують до хірургічного відділення.
Обсяг діагностичних досліджень:
1. Обстеження в умовах хірургічного відділення складає:
2. Рентгенологічне обстеження місця ушкодження
або захворювання при первинному зверненні хворого, періодичнарентгенографія при всіх переломах кісток, а також при закінченні лікування хворого.
3. Аналіз крові: загальний з формулою, групова приналежність, резус-фактор, антитіла, коагулограма, реакція Васермана, на СНІД. При необхідності оперативного ,-втручання, наявності запальних процесів неспецифічного характеру в суглобах, а також при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях обмінного характеру, ендокринних та інших захворюваннях скелета проводяться відповідні біохімічні обстеження; для загального знеболювання (загальний білок, білкові фракції, цукор,, білірубін) . Визначення рівня цукру обов1язкове.
4. Аналіз сечі: загальний, аналіз за Зимниць ким,при наявності патологічних змін в показниках обов’язково проводиться контрольний аналіз, а також біохімічні дослідження.
5. Аналіз кала на. яйця глистів.
6. Хворим, яким планується оперативне
7. втручання під місцевим знеболюванням, проводиться контрольна перевірка чутливості до зобраного анестетика.
8. У хворих з наявністю відкриття ран, виразок та нориць з наявністю виділень незалежно від іх характеру робиться обов’язковий аналіз виділень на чутливість до антибіотиків та
9. інших медикаментів. При відсутності росту мікрофлори обов’язковим є мікроскопічне дослідження виділень.
10. При призначенні антибіотиків перевіряється чутливість хворого до обраного антибіотика.
11. Всім хворим віком від 30 років і старше обов’язково проводиться електрокардіографія.
Обсяг лікувальних заходів:
Хворий оглядається лікарем-хірургом , а при підозрі на ушкодження голови, кісток тулуба , його обов’язково оглядають невропатолог, травматолог загального профілю. При ушкодженні грудної і черевної порожнини хворий направляється в загально хірургічне відділення, органів опори та руху – в травматологічне відділення, головного мозку, у легких випадках, коли хворий не потребує оперативного втручання, – в неврологічне. При змішаній травмі
госпіталізація проводиться за таким же принципом. В той же час хірург в обов’язковому порядку, незалежно в якому відділенні знаходиться хворий, повинен лікувати хірургічну патологію.
Обсяг і характер надання медичної допомоги у відділенні залежить від виду травми та хірургічної патології , стану постраждалого і можливостей лікувального закладу. Якщо обсяг спеціалізованої допомоги , яку потребує хворий, перевищує рівень сертифікації відділення , хворий обов’язково консультується провідними обласними спеціалістами про місце подальшого лікування та обсяг необхідних втручань .
Рішення про виклик консультанта з профільної кафедри чи інституту або направлення хворого в ці інстанції приймає та підписує завідуючий відділенням.
ПОКАЗНИКИ ДО НАПРАВЛЕННЯ ПАЦІЄНТІВ У ОБЛАСНІ ЦЕНТРИ:
Якщо обсяг спеціалізованої допомоги, яку потребує хворий, перевищує рівень сертифікації відділення, хворий обов’язково консультується спеціалістом обласного травматолого-ортопедичного, хірургічного відділення, який приймає рішення про місце подальшого лікування хворого та обсяг необхідних втручань. Рішення про виклик консультанта з профільної кафедри чи інституту або направлення хворого в ці інстанції приймає та підписує направлення завідуючий відділенням разом з заступником головного лікаря з медичного обслуговування населення.
При направленні хворих до інших лікувальних закладів – головною вимогою є виведення їх з шокового стану, поповнення втраченої крові та ретельна іммобілізація переломів кісток.